Počet položek: 0 0,00 CZK
kocarky-matous.cz
eshop nabízející dětské kočárky a autosedačky Liberec

Obchodní podmínky

 

Objednávka

Kupní smlouva, na jejímž základě je realizován prodej zboží kupujícímu, vzniká odesláním elektronické objednávky kupujícího prodejci Kočárky Matouš.

Zrušení objednávky ze strany kupujícího

Objednávka je považována za závaznou 12 hodin po jejím odeslání. O potvrzení Vaší objednávky budete informováni formou e-mailu,  nebo zavoláním na Vaše telefonní číslo. Před uplynutím času do lhůty, kdy je objednávka považována již za závaznou má kupující možnost objednávku zrušit písemně na e-mailu: objednavky.matous@seznam.cz  (předmět zprávy STORNO)

nebo telefonicky na tel: +420 48 510 29 21 a to bez udání důvodu.

Po vyfakturování a odeslání zboží, není možné provádět jakékoliv změny v objednávce

Pokud tak učiní po této lhůtě, je kupující povinen uhradit prodávajícímu vzniklou škodu v případě, že již došlo k vynaložení prokazatelných nákladů v souvislosti se zajištěním zboží - nákup zboží na objednávku.

Pokud zákazník písemně nebo telefonicky objednávku nezruší, zboží mu bude odesláno a zákazník si zboží nevyzvedne od přepravce - je povinen uhradit veškeré náklady spojené s odesláním zboží

Zrušení objednávky ze strany prodávajícího

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její části v případech kdy:

 • kupující zadal v objednávce neúplné údaje nebo údaje neodpovídající skutečnosti
 • objednané zboží se již nevyrábí nebo nedodává
 • změnila se výrazným způsobem cena
 • bez udání důvodu

V případě, že kupující již zaplatil za objednané zboží, bude mu tato částka převedena zpět na jeho účet nebo na adresu a to  v co nejkratším možném termínu.

 

Dodací podmínky

Dodací lhůta

V naší nabídce je zboží mnoha výrobců a distributorů, což způsobuje různé dodací lhůty. Naší snahou je zajistit dodávky objednaného zboží v co nejkratším možném termínu. Zboží odesíláme standardně do 7 pracovních dnů po obdržení objednávky. V případě, že není možné zajistit dodávku zboží v uvedené lhůtě, budeme po zjištění této skutečnosti kupujícího neprodleně kontaktovat a bude naší snahou se dohodnout na dalším postupu ke spokojenosti kupujícího. V případě, že kupující nepřistoupí na dohodu, má možnost bez jakékoliv sankce odstoupit od kupní smlouvy.

Doprava

Objednané zboží bude dle domluvy doručeno prostřednictvím České pošty, nebo si jej můžete vyzvednout osobně v našem skladu.

Cena za dopravu Česká republika

 • Česká pošta:                          100,- Kč (při platbě převodem na náš účet)
 • Česká pošta dobírka:              150,- Kč
 • osobní odběr:                            0,- Kč.

 

Při objednávce nad 4.999,- Kč není doprava započtena, zboží je Vám dovezeno na naše náklady.

 Cena za dopravu Slovensko

 • zasíláme s platbou předem, poštovné 15-20 Euro dle velikosti balíku.
 • nebo na dobírku v českých korunáh

            

Platební podmínky

Veškeré ceny uvedené v tomto internetovém obchodě jsou smluvní a konečné - prodávající je plátcem DPH. U objednávek nad 7.000,- Kč může prodávající požadovat zaplacení zálohy ve výši do 50% kupní ceny. Platební podmínky jsou uvedeny v závěru těchto obchodních podmínek.

Prodávající si vyhrazuje právo na změnu cen v závislosti na nákupu zboží

Pokud kupující zvolí platbu předem na účet prodávajícího, provede platbu do 7 dnů od zaslání výzvy k platbě, tj. podkladů pro platbu včetně variabilního symbolu a započítané slevy za platbu předem. Pokud prodávající nebude mít platbu do 10 dnů od zaslání výzvy připsanou na účtu, objednávku stornuje, nebude-li s kupujícím písemně, tj. emailem, dohodnuto jinak.

Kupující má možnost si vybrat způsob úhrady objednaného zboží z několika variant:

Bankovním převodem

Platbu běžným bankovním převodem provede kupující na účet prodávajícího GE Money Bank.

Číslo účtu 182 701 181/0600. Jako variabilní symbol platby použije kupující číslo, které mu prodávající zašle společně s potvrzením objednávky. Při platbě bankovním převodem je zboží odesíláno až po připsání částky v plné výši ceny i s poštovným objednaného zboží na účet prodávajícího.

Dobírkou

Platbu dobírkou může použít pouze kupující s trvalým pobytem na území ČR a s dodací adresou na území ČR. Samotná platba proběhne při převzetí zboží  Českou poštou.

Hotovostně

Platbu v hotovosti jako formu úhrady použije kupující pouze při osobním odběru

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavt kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou platbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Reklamace

Doporučujeme před potvrzením převzetí zboží od dopravce zkontrolovat, zda zásilka nenese známky poškození dopravou. Pokud ano,  dále zkontrolovat obsah zásilky, zda došlo i k poškození zboží v zásilce. O takovém poškození doporučujeme  kupujícího bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 2 pracovních dnů od převzetí zboží, informovat jak přepravce, tak i prodávajícího. Za poškození zboží dopravou nese odpovědnost dopravce nikoliv prodávající.

Odpovědnost za vady na poskytované zboží (pokud není výslovně uvedeno jinak) je 24 měsíců a začíná běžet dnem převzetí zboží kupujícím. Zákazník by měl uplatnit vady neprodleně po zjištění závady bez zbytečných odkladů, jinak nemusí být tato vada uznána jako oprávněná. 

Odpovědnost za vady můžete uplatnit osobně na naší prodejně nebo písemně na naší adrese: Jan Matouš, Široká 27, 460 01 Liberec. V případě formou e-mailu prosím uveďte jako předmět zprávy REKLAMACE na email: kocarky.matous@seznam.cz

Popis uplatňování odpovědnosti za vady musí obsahovat:

 • označení zboží
 • přesný popis závady a jak k ní došlo
 • datum nákupu zboží
 • Vaši přesnou adresu a telefonické spojení
 • zboží by mělo být čisté
 • zákazník musí prokázat, že zboží pochází z naší prodejny

Odpovědnst za vadu nelze uplatňovat pokud:

 

 • bylo poškozené při přepravě (nutno řešit s přepravcem)
 • bylo mechanicky poškozené (roztržené, prořezané, propálené)
 • bylo poškozené přírodními vlivy (voda, oheň, blesk nebo jiný elektrický výboj )
 • má propadlou dobu na uplatnění nároku v den předložení zboží k reklamaci
 • bylo poškozené nesprávným použitím v rozporu s návodem k použití nebo běžnými zásadami používání daného zboží
 • bylo poškozené neodborným servisním zásahem

 Zboží kupující dopraví na místo uplatnění vady na vlastní náklady. V případě oprávněného požadavku  dopraví prodávající opravené nebo nové zboží zákazníkovi zpět na své vlastní náklady. V závislosti na druhu vad a za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy Občanského a Obchodního zákoníku, má kupující možnost se domáhat, aby vadné zboží bylo opraveno nebo vyměněno za zboží nové, popřípadě může od kupní smlouvy odstoupit a požadovat vrácení kupní ceny (poštovné a balné se nevrací).

 

Vrácení zboží

V souladu s ustanovením Občanského zákoníku má kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí zboží. Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit od smluv na dodávku zboží:

 • jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího
 • upraveného podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu
 • z hygienických důvodů nelze vrátit spodní prádlo
 • které bylo pro zákazníka specielně objednáno, jako doplněk nabízeného zboží
 • které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání

Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, zboží bude přijato zpět při dodržení těchto podmínek:

 • zboží by mělo být kompletní
 • zboží by mělo být odesláno  prodejci  nejpozději poslední den lhůty na vrácení 
 • zboží musí být zasláno s doklady o koupi
 • pokud zboží bude  v rozporu s používáním  vzhledem k novému zboží, odečteme 
 • odpovídající částku z ceny zboží

Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží Vám peníze za zboží  zašleme po předchozí domluvě  převodem na bankovní účet, a to nejpozději do 14 dnů.

V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady kupujícího zpět.

Ochrana osobních dat

Naše firma respektuje Vaše soukromí. Abychom mohli objednávky řádně zpracovat a doručit, potřebujeme znát některá Vaše osobní data. Tyto údaje používáme výhradně k realizaci a zaúčtování Vaší platby za nakoupené zboží, k vyhotovení daňového dokladu (faktury), za účelem správné dodávky zboží, ke komunikaci s Vámi a popřípadě k identifikaci Vaší platby učiněné bankovním převodem. Zavazujeme se, že údaje Vámi zaslané nebudeme jakkoliv poskytovat třetí osobě.

Prodávající si vyhrazuje právo na případné tiskové chyby v administraci, odlišnost barevných odstínů na vašich monitorech od skutečnosti.

Dárky

Upozorňujeme, že na poskytované dárky nevzniká kupujícímu žádný právní nárok, dodavatel je může měnit, musí na to však zákazníka upozornit.

Copyright © www.kocarky-matous.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.kocarky-matous.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace